AQUA

Plakát

plakát z r. 1974

Plakát

plakát z r. 1973

Plakát

plakát z r. 1983

Toto je stránka věnovaná kapele AQUA, která byla moji první "pořádnou" kapelou a kde jsem strávil část svého života.

AQUA byla kapela, která vznikla ve Vysokém Mýtě někdy kolem roku 1972. Zřizovatelem byla organizace SSM při Stavební průmyslové škole, všeobecně známé jako Vodárna.

Během asi 15 let se v ní vystřídalo spousty muzikantů a kapela vystřídala i různé hudební styly. V podstatě prošla kapela čtyřmi obdobími:


Sekce Historie popisuje stručnou historii kapely (jak já ji pamatuji). Kromě (snad) všech muzikantů, kteří kapelou prošli za mého působení v kapele je zde popsána aparatura, na kterou se hrálo, jak se jezdilo hrát, kde se nejčastěji hrávalo a zmíněny jsou i zkušebny kapely.

Sekce Fotky nabízí něco málo fotek z hostorie, protože se mi nepodařilo sehnat jich víc (snad proto, že nejspíš neexistují..).

Sekce Nahrávky obsahuje něco málo písniček, které po kapele zůstaly nahrané. Je to podobné jako s fotkami - moc toho není 😒

Repertoár kapely (na který jsem si vzpomněl) je uveden v sekci Repertoár

Sekce Bigbít jsou moje vzpomínky na dobu, kdy AQUA hrávala.

Poslední sekce - Odkazy jsou odkazy na moje další stránky.


Náhodou jsem narazil na webovou stránku věnovanou historii čs. bigbítu v české televizi. Mile mne překvapilo, že tam je uvedena i AQUA.


Protože jsem za život prošel pár kapelami, vytvořil jsem si místo Životopisu jakýsi Kapelopis, kde jsou uvedeny (snad) všechny kapely, kde jsem hrával, kdyby to náhodou někoho zajímalo. Tento odkaz není v základním menu, protože mi to nepřipadá zas tak důležité ...


Pokud se mi podaří sehnat další materiály (tím chci říct - pokud mi ještě někdo z pamětníků něco pošlete), budu stránky postupně aktualizovat. Abychom se v tom vyznali, připojuju na dole konec stránky číslo verze stránek a datum poslední aktualizace.

web design: Míra Junek (2020) - verze 1.0 - 17.8.2022