PITOCHA

Nějaký čas jsem strávil s kapelou Pitocha z Ústí nad Orlicí. Tyto stránky jsou malou vzpomínkou na pěknou dobu.

Pitocha hrála svoje vlastní písničky na pomezí punku a reggae.

Její vystoupení byla nezapomenutelná nejen hudbou, ale i vizuálně. kapela hrávala v pestrobarevných přestrojeních a zpěvák, v kostýmu klauna včetně nezbytného červeného nosu, rozdával divákům bombóny.

Zpěvákem a nejnápadnější figurou kapely byl Remi - kluk, který vyrazil z rodné Francie na zkušenou do světa a nějakým řízením osudu skončil v Ústí nad Orlicí (i když teď do UO pouze dojíždí do práce ...).

Remi byl spíš divadelník než zpěvák. Takže jak mi u jiných kapel vadilo, když někdo zpíval falešně, tak k Remimu to prostě patřilo. Navíc jeho (velmi slušná) roztomilá francouzská čeština dávala písničkám specifický ráz.

Kapela hrála v obsazení

Později jsem na kytaru chvíli hostoval já a definitivně ji převzal Martin, který byl, podobně jako Ľubo, z dálného východu (Medzilaborce).

Já jsem s Pitochou hostoval celkem dvakrát: Poprvé v období, kdy se rozloučili se svým kytaristou, a podruhé asi po dvou letech, kde mne přizvali na hraní ve švýcarském Stoosu. To byla také poslední akce kapely a ta se po tomto výletu rozpadla.

web design: Míra Junek (2020) - verze 1.0 - 30.7.2022